Moje Kaktusy

Náhodný výber

Celkový počet foto je : 137

Webb-kronika mojej zbierky kaktusov.

Späť

Toto je tretia verzia stránky o mojej zbierke kaktusov.Predchodzie verzie sú TU http://www.jv3.szm.com/ a TU :http://www.suka.host.sk/.
Poznámka: Pri zobrazení fotografií použite na zmenu KLIK na fotografiu, resp. na ďaľšiu fotografiu, alebo KLIK na tlačítko Späť, v hlavičke .

Foto 1973-1997 1998-2009 2010-2011 2012-2013 Sukulenty Skalka Prebytky Tepl. klič.Ďaľší kaktusársky WEB !
PREČO ?

Prečo v tej spúste dobrých, ba výborných kaktusárskych stránok sa človek rozhodne vytvoriť ďaľšiu?
Ani neviem,...
hlavne ma to núti robiť aspoň aké také záznamy.

SUKULENTY

Je to vlastne klasický reklamný trik. Takmer vždy sa nachytáte na niečo čo ste v podstate nechceli. Chcel som len kaktusy, ale v tých knihách časopisoch Vám to predstrkujú... až sa na to "zelí" nachytáte. A propo Z E L Í to je naprosto geniálny názov, je to známe, ale nevybaví sa mi hneď kapusta (preklad do slovenčiny), ale .. skrátka má to šmrnc.
Takže som začal, lenže semená neklíčia a čo vyklíči sa rýchle porúča do sukulentného neba. Takže z výsevov mi dnes zostali: Dasylirion acrotriclum CH 217 a jedna malá Yuca rigida CSD 242. Samozrejme mám aj iné čo som kúpil väčšie rastliny, alebo dostal odnože, ale vydržia len tie čo sa dokážu prispôsobiť kaktusovému režimu, ako táto Echevéria. S tými ostatnými to moc nejde ten kaktusový režim im nesvedčí. V sklenníku im je príliš teplo a vonku zase zima.

2009

Takže nie že by som sa silil, ale pomaly sa aj sukulenty rozrastajú. Takže TU sú niektoré čo som nafotil v minulom roku.

MY

Takže ak ste si kliknete sem tak sa objavím, v sklenníku s nejakou epithelantou. Ak nie o nič ste neprišli.Radšej pozrite na nehumanoidných členov našej rodiny:

Naši psi: Naše mačky Naša korytnačka

Počasie

Počasie sledujem už viac rokov. nejaký pokec nájdete TU