Moje Kaktusy

Náhodný výber

Celkový počet foto je : 137

Webb-kronika mojej zbierky kaktusov.

Späť

Toto je tretia verzia stránky o mojej zbierke kaktusov.Predchodzie verzie sú TU http://www.jv3.szm.com/ a TU :http://www.suka.host.sk/.
Poznámka: Pri zobrazení fotografií použite na zmenu KLIK na fotografiu, resp. na ďaľšiu fotografiu, alebo KLIK na tlačítko Späť, v hlavičke .

Foto 1973-1997 1998-2009 2010-2011 2012-2013 Sukulenty Skalka Prebytky Tepl. klič.Ďaľší kaktusársky WEB !
PREČO ?

Prečo v tej spúste dobrých, ba výborných kaktusárskych stránok sa človek rozhodne vytvoriť ďaľšiu?
Ani neviem,...
hlavne ma to núti robiť aspoň aké také záznamy.

Tiež to skúšam

Myslel som na to od samého začiatku, ale v tých časoch (70-te roky) pre mňa dostupné pramene konštatovali vzácnosť a nedostupnosť materiálu.Zohnal som síce nejaké mrazuvzdorné opuntie, ale po dvoch zimách odišli. Myslel som, že zmrzli, dnes si myslím, že vyschli, stále som sa ich snažil udržať v suchu.
Situácia sa pre mňa zmenila až keď v časopise Kaktusy začali častejišie vychádzať články s touto tématikou. Začal som teda skúšať. Najprv som v sklenníku prezimoval Coryphanta vivipara. a k tomu Tephrocactus papyracanthus ... Vydržali oba. pridal som nejaké echinocereusy, ale už boli straty. Treba poznamenať, že sklenník nie je zateplený a mrzne v ňom po ako vonku...Tak som sa v 2002. odhodlal a vybudoval skalku. Osadenie nie je bohaté, ale hlavne, ukazujú sa isté nedostatky.

  • Skalka je malá (asi 1,5x1m)a opuncie sa moc rozrastajú čo je príčinou obtiažneho čistenia od náletu lístia a semien burín.
  • Na skalku nie je odnikiaľ vidieť, z dôvodu maximálneho osvetlenia je tak situovaná a to je podľa mňa chyba.

Teraz bedem dumať čo s tým urobím. Túto zimu (2003/04)som kaktusy okrem opuncií v novembri novembri vybral a dal do sklenníka.

Doplnok rok 2004

Podľa novej knihy od p.Vereša o mrazuvzdorných kaktusoch by mal byť substrát suchší výrazne suchší aby v ňom vysemenené buriny vyschli.
A musím súhlasiť i s p.Richterovou že je potrebné sadiť opuncie do nádob, nakoľko nálet lístia a všetkého možného čo nie je možné medzi rozrastenými opunciami vyčistiť zabezpečí za pár rokov živnú pôdu pre naše buriny a ste tam, kde ste nechceli býť.
Zopár obrázkov na ilustráciu:

Doplnok rok 2009

Ako som naznačil už vyššie tak som začal kaktusy okrem opuncií na zimu skovávať do sklenníka. Aby to bolo jednoduchšie tak som ich nasadil do veľkých kvetináčov z pálenej hliny a takto ich jednoducho môžem preniesť kedy potrebujem.

MY

Takže ak ste si kliknete sem tak sa objavím, v sklenníku s nejakou epithelantou. Ak nie o nič ste neprišli.Radšej pozrite na nehumanoidných členov našej rodiny:

Naši psi: Naše mačky Naša korytnačka

Počasie

Počasie sledujem už viac rokov. nejaký pokec nájdete TU